Başta Robin van Persie olmak üzere, Süper Lig'in yıldızları sezona yavaş başlarken, Anadolu takımlarının oyuncuları sıralamada üst sıraları kapmış durumda.

Neredesin Robin van Persie?

Robin van Persie beklenini veremiyor

süper lig en değerli oyuncu sıralaması 2016-17

Süper Lig’de dört haftayı geride bıraktık ve sürpriz isimler “En Değerli Ofansif Oyuncular” sıralamasının tepesinde yer almaya devam ediyor.  O sürpriz oyuncular başarıyla mücadele ederken, bazı oyuncular tam bir hayal kırıklığı yaratıyor.  Hayal kırıklığı yaratan oyuncuların başında da Robin van Persie geliyor.  Teknik direktörden oyun sistemine kadar her şeyin lehine dönmesine rağmen van Persie’nin performansında hiç bir olumlu gelişme yok.  Fenerbahçe’li taraftarların van Persie’nin kötü performansına daha ne kadar dayanabilecekleri ise tam bir merak konusu.

Hayal kırıklığı yaratan tek oyuncu van Persie değil tabii ki.  Geçen sezon fırtına gibi esen Antalyaspor’lu Samuel Eto’o’dan dört haftadır ses yok.  Şimdi de kadro dışı kalmış durumda.  Geçen sezon hakkında bulunduğumuz tahminler acaba bu sezon mu gerçekleşecek?  Ama tabii sadece kötü oynayanların üzerinde durmayalım. Yeni ortaya çıkan çok güzel performanslarda var.

Mesela Mossoro beklenmedik bir şekilde lider durumda olan Başakşehirspor’un ofansıf yükünü sırtlamaya devam ediyor.  Bursaspor’a geçen sezonun devre arasında dönmesinin ardından kendini tekrardan bulan Pablo Batalla’da Mossoro’nun ensesinde zirveyi zorluyor.  Bu sezon oynadığı 11 resmi maçta yenilgi yüzü görmeyen Osmanlıspor’un lig’deki ofansif liderliğini Badou Ndiaye yürütüyor ve sıralamada üçüncü sırada yer alıyor.

İlk üç sıradaki oyuncuların hepsi Anadolu takımlarında yer alıyor.  Bu da “En Değerli Ofansif Oyuncular” sıralamasinin güzelliğini ortaya çıkarıyor.  Hangi takımdan hangi ofansif kahramanların çıkacağını önceden tespit etmek zor oluyor.

Bakalım altıncı haftanın sonunda sıralamamızda ne tarz değişiklikler göreceğiz.