Yeni bir lig sezonu demek yeni bir "En Değerli Ofansif Oyuncu" sıralamasıyla karşınızdayız demek. Zorlu sezonun sonunda hangi oyuncu ligin "En Değerli Oyuncusu" seçileceğini hep birlikte takip edelim.

Başakşehirspor’lu Mossoro 2016/17 Süper Lig Sezonunun sürprizi olabilirmi?

Yeni sezonda hangi oyuncular takımlarına en çok puan kazandıracak?

Yepyeni bir Süper Lig sezonunun başlamasıyla birlikte “En Değerli Ofansif Oyuncu” sıralamasıyla yine karşınızdayız!  Çok heyecanlı bir lig mücadelesi bizi bekliyor.  7 sezonun ardından tekrar şampiyon olan Beşikaş lig şampiyonluğunu 25 sezon aradan sonra bir kez daha koruyabilecek mi?  Fenerbahçe dördüncü yıldızını sezon sonu takabilecek mi?  Galatasaray kötü geçen sezonun ardından kendini toparlayıp, müzesine bir lig şampiyonluk kupası daha ekleyebilecek mi?  Veya 6 sezon önce Bursaspor’un yaptığı gibi, Anadolu’dan sürpriz bir takım çıkıp, şampiyonluğu 3 büyüklerin elinden alabilecek mi?

Bu soruların cevapları sahada yer alacak olan oyuncuların elinde.  Bu oyuncuların vereceği mücadelelerin karşılığında kazanacakları puanlar ligin tablosunu belirliyor olacak.  İşte bu noktada da biz devreye giriyor olacağız.  Sezon boyu ligin tüm oyuncularını takip edip, takımlarına en çok  puan kazandıran 15 futbolcuyu sizlerle paylaşıyor olacağız.  Sezon sonu takımına en çok puan kazandıran oyuncuyu ise Süper Lig’in “En Değerli Oyuncusu” ilan edeceğiz.  Hesaplarımızı nasıl yaptığımızı merak edenler buraya tıklayabilir.

Bu unvanı alabilme ihtimali daha yüksek olan bazı oyuncular var aklımızda.  Favorilerimizden biri Galatasaray’lı Eren Derdiyok. Sakatlıklarla geçen 2014-15 sezonunun ardından Derdiyok Kasımpaşa’da geçen sezon süper bir yıl geçirdi.  Bu sezon ise yeni takımında bulunan ve iyi pas veren takım arkadaşlarıyla birlikte performansını katlayacağını düşünüyoruz.

Yakından tanıdığı yeni hocası ve oyun sistemiyle Fenerbahçe’li Robin van Persie’nin de zirveyi zorlayacağını tahmin ediyoruz.  Geçen sezon ilerlemiş yaşlarına rağmen harika bir sezon çıkaran Akhisarspor’lu Hugo Rodallega ve Antalyaspor’lu Samuel Eto’o’nunda oturmuş takımlarında yine çok iyi performanslar sergilemelerini bekliyoruz.

Tabii ki bu sıralamanın getirdiği en büyük heyecan yine öne çıkan sürpriz isimler olacak.  Geçen sezon hiç beklenmedik oyuncuların zirve yarışında bulunabildiğini gördük (Rodallega gibi).  Onun için hep birlikte bu heyecanlı futbol maratonunu izliyor olacağız.

İkinci Haftanın Sonundaki Liderler

Gelelim ikinci haftanın sonundaki sonuçlara.  Alttaki tabloda sıralamanın son halini bulabilirsiniz.

süper lig oyuncular ikinci hafta 2016-17

Gördüğünüz gibi Başakşehirspor’lu Marcio Mossoro sezona harika bir giriş yaptı.  Fenerbahçe ve Bursaspor’a karşı attığı gollerle takımına galibiyet getiren Mossoro bu sezonun sürpriz oyuncusu olmaya aday gözüküyor.  Galatasaray’dan 3 oyuncuyu ilk 15’te görmekte bu takım adına enteresan bir başlangıç oldu. Çünkü geçen sezonun hiç bir döneminde 3 Galatasaray’lı oyuncu aynı anda sıralamaya girmeyi başaramamıştı.  Sezona yavaş başlayan van Persie’nin ise takım sisteminin oturmasıyla sıralamanın yukarılarına doğru ilerlemesini çok yakında bekliyoruz.

Bir sonraki sıralamayı dördüncü haftanın sonunda paylaşacağız.  Bizi takip etmeye devam edin!